1. Tarnybos atestuoti asmenys, siekdami padėti išspręsti iškilusias problemas, atsiradus naujam šeimos nariui, bei juos palaikyti, globėjams (rūpintojams), budintiems globotojams, nuolatiniams globotojams, šeimynos dalyviams organizuoja ir veda savitarpio paramos grupių užsiėmimus, teikia individualias konsultacijas. Užsiėmimų metu pateikiama naudinga informacija, kaip auginti ir auklėti be tėvų globos likusį vaiką, sudaromos sąlygos dalyviams bendrauti tarpusavyje, dalintis savo patirtimi, krizinių atvejų galimais sprendimo būdais.


Tarnybos atestuoti asmenys pagal poreikį rengia atskirų Globėjų ir įtėvių rengimo programos dalių mokymus, siekdamas sustiprinti šeiminių namų darbuotojų, globos centrų darbuotojų, budinčių ir nuolatinių globotojų, globėjų (rūpintojų), šeimynų dalyvių, įtėvių gebėjimus ir pagilinti žinias. Taip pat teikia konsultavimo paslaugas prižiūrimam, globojamam (rūpinamam) ar įvaikintam vaikui bei budinčiam ir nuolatiniam globotojui, globėjui (rūpintojui), šeimynos dalyviams, įtėviams ir kartu gyvenantiems jų šeimos nariams.


Globėjai (rūpintojai), įtėviai, budintys globotojai, nuolatiniai globotojai, šeimynos dalyviai patiriantys sunkumų augindami vaiką, gali kreiptis į savo gyvenamosios vietos Tarnybos teritorinio skyriaus specialistus, jų savivaldybės teritorijoje veikiantį globos centrą arba į Tarnybos atestuotus asmenis, teikiančius paslaugas po įvaikinimo ir vaiko globos (rūpybos) ar vaiko priežiūros atvejais. 
 

Atnaujinimo data: 2024-08-25