Penktas žingsnis. Sutikimas įvaikinti ir pareiškimo įvaikinti teismui padavimas

Sutikimą įvaikinti šeima turi pateikti per 30 darbo dienų nuo galimo įvaikinti vaiko pasiūlymo gavimo dienos. Sutikimas gali būti duodamas bet kokia forma (laišku, elektroniniu laišku, faksimiliniu pranešimu).

Šeima gali atsisakyti įvaikinti jiems pasiūlytą vaiką. Tokiu atveju šeima turi nurodyti tokio atsisakymo priežastis. Tarnyba pasilieka sau teisę kreiptis į priimančios valstybės centrinę įvaikinimo instituciją ar įgaliotą užsienio valstybės instituciją dėl pakartotinio šeimos pasirengimo įvaikinti įvertinimo.

Šeimai sutikus įvaikinti jai pasiūlytą vaiką, Tarnyba ir priimančios valstybės centrinė institucija ar įgaliota užsienio valstybės institucija išduoda leidimą tęsti įvaikinimo procedūrą.

Sutikus įvaikinti pasiūlytą vaiką, šeima turi kreiptis į Vilniaus apygardos teismą.

Abu sutuoktiniai privalo dalyvauti teismo posėdyje.

Teismas posėdžio metu patikrina, ar tinkamai įvykdyta ikiteisminė įvaikinimo procedūra, ar įvaikintojai atitinka jiems keliamus reikalavimus ir yra tinkamai pasirengę įvaikinti, ar įvaikinimas geriausiai atitinka įvaikinamo vaiko interesus.

Teismo sprendimas įvaikinti įsiteisėja po 30 dienų, jeigu sprendimas nėra apskundžiamas apeliacine tvarka. Paduoti apeliacinį skundą turi teisę tik byloje dalyvaujantys asmenys, t. y. pareiškėjai ir įvaikinamo vaiko globėjas, kiti suinteresuoti asmenys.

Įvaikintojai turite teisę prašyti teismo leisti sprendimą vykdyti skubiai.

Apie įvaikinimo bylos nagrinėjimą vaiko biologiniams tėvams nėra pranešama.

Įvaikintam vaikui paliekami jo individualybę išsaugantys duomenys – gimimo data ir vieta. Vaikui gali būti suteikiama įtėvių pavardė ir keičiamas vardas.

Atnaujinimo data: 2024-08-21